Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi
 

 Hachiko:A Dog's Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Krissy

Krissy
Moderator
Moderator

Mesaje : 15
Inscriere : 31/01/2011

Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story EmptyLun Ian 31, 2011 6:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Remake al filmului japonez "Hachiko Monogatari" din anul 1987 si inspirata dintr-o poveste reala petrecuta in Japonia in prima parte a secolului al XX-lea, drama "Hachiko: A dog's story" urmareste relatia speciala creata intre profesorul de muzica Parker Wilson si un caine din rasa Akita pe care barbatul il gaseste intamplator pe peronul unei gari si il adaposteste in casa lui, in pofida protestelor initiale ale sotiei sale Cate. Ani de-a randul, loialul animal Hachiko isi insoteste in fiecare dimineata stapanul la statia de cale ferata si il asteapta in fiecare seara la aceeasi ora si in acelasi loc sa se intoarca de la serviciu. Intr-o zi nefasta insa profesorul sufera un atac de cord in sala de clasa si decedeaza, neintorcandu-se niciodata in oras cu trenul. Timp de 9 ani Hachiko merge zi de zi la gara pentru a-si intampina stapanul, uimindu-i pe localnici prin devotamentul lui si predandu-le acestora o lectie despre iubire, loialitate si compasiune.


Ma jur ca este poate cel mai bun film vazuut de mine ever!Am plans la el mai rau ca la Titanic!Trebuie sa fi cu adevarat insensibil ca sa nu plangi la filmul asta!Pana si tata a plans!De bunica si de mama nu mai zic.....a fost ceva...nu imi gasesc cuvintele!
Cata loialitate si cata dragoste sta in cainele asta.....
Nici un om nu cred ca o sa simta vreodata o loialitate ca Hachiko! 10 ani a asteptat Hachiko in fata garii, indiferent de anotimp.9 ani a asteptat degeaba, dar el a revenit in fiecare zi acolo, desi toti stiau ca profesorul murise....
un film zguduitor la care am plans cat petru 10......
va recomand din toata inima filmul asta Love
macar sa il vedeti pentru Hachiko, care iti vine sa iti bagi mana prin calculator ca sa il mangai pe capusor Love
Sus In jos
Bibuș

Bibuș
Little liar
Little liar

Fecioara Mesaje : 81
Inscriere : 26/02/2011
Varsta : 26

Hachiko:A Dog's Story Empty
MesajSubiect: Re: Hachiko:A Dog's Story   Hachiko:A Dog's Story EmptyJoi Ian 26, 2012 7:15 pm

Vai deci e cel mai emotiinant si trist film care l-am vazut in viata mea.E adevarat ca eu plang usor la filme cu animale,dar la Hachiko nu ma mai putea opri dintr-un plans,dinala isteric,de parca Hachi ar fi fost cainele meu Sad
Sus In jos
http://likeyou.forumz.ro/
 

Hachiko:A Dog's Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Free Time :: Movies-